6.06.2024
На нараді кураторів академічних груп НФаУ було підведено підсумки за 2023/2024 н.р. Розглядались перспективи на майбутнє, обговорювались поточні питання та відбулось нагородження подяками активних кураторів.
Серед кураторів від кафедри медичної хімії хочемо подякувати за підтримку та вклад у розвиток здобувачів вищої освіти доцента ЗВО кафедри Віталія ЯРЕМЕНКА та асистента кафедри Олену БЕВЗ, які впродовж року брали активну участь у виконанні обов’язків кураторів ЗВО 5 курсу.
27-31.05.2024
Участь співробітників НФаУ у програмі академічної мобільності Erasmus+ Staff Mobility for Teaching (м. Каунас, Литовська Республіка)
Упродовж 27-31 травня 2024 року від кафедри медичної хімії Олена БЕВЗ (к.фарм.н., доц.) взяла участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ Staff Mobility for Teaching, який проходив на базі Литовського університету наук здоров’я (м. Каунас, Литовська Республіка) з метою обміну передовими практиками та досвідом.
За час академічної мобільності учасники ознайомитись із Литовським університетом наук здоров’я, відвідали фармацевтичний та медичний факультети, ознайомились з оснащенням та освітнім процесом кафедр фармацевтичної хімії, токсикологічної хімії та технології ліків. Взяли участь у заходах Міжнародного тижня, де зібрались понад 35 представників закладів вищої освіти країн Європи, що дало можливість обміну досвідом та планування подальшої співпраці в освітній та науковій сферах.
Відповідно до програми перебування, співробітницею кафедри було прочитано лекції для здобувачів вищої освіти фармацевтичного факультету Литовського університету наук здоров’я за тематикою освітньої компоненти фармацевтична хімія.
1.05.2024
Кафедра медичної хімії взяла участь у розважально-пізнавальній програмі для старшокласників «ФАРМКВЕСТ. КОД НЕЗЛАМНОСТІ», який був проведений Національним фармацевтичним університетом в Харкові.
Асистент кафедри медичної хімії, к.фарм.н., доц. Ольга Віслоус разом з учнями розкривали секрети дій лікарських засобів на локації PRO_ДІЮ ЛІКІВ! Але це ще далеко не все!
Хочеш знати про лікарські засоби більше? Тоді швидше долучайся до НФаУ і зроби перший крок до майбутнього разом з нами!
Дізнатися про вступ до Національного фармацевтичного університету можеш за телефоном або написавши в дірект:
📞 +380505070240
📧 olhavislous
Приєднуйся до нас, і разом ми здійснимо неймовірні відкриття!
@nuph.abiturient
@nuph.edu.ua
19.04.2024
В рамках ХХХ науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів» відбулось засідання СНТ кафедри медичної хімії, участь в якому взяли 12 учасників.
Доповіді здобувачів вищої освіти відповідали напряму наукової роботи кафедри та стосувалися досліджень in silico нових сполук, удосконаленню та розробки нових методик контролю якості лікарських засобів, розгляду змін в законодавстві щодо вимог до якості фармацевтичної продукції, тощо.
Кожна тема доповіді мала наукову новизну, була актуальною та всі доповідачі гідно представили результати своїх наукових досліджень. Під час засідання було багато дискусій, питань та народження нових думок та погляду з іншої сторони на деякі моменти. Засідання пройшло цікаво. А найкращих доповідачів було відмічено:
Дипломом І ступеню – МОРОЗ Єлизавету з доповіддю “Спектрофотометричне визначення бензалконію хлориду в фармацевтичних препаратах” (науковий керівник к.фарм.н., доц. Олена БЕВЗ)
Дипломом ІІ ступеню відзначено доповідь ШЕКЕРИ Катерини “Використання in silico технологій для оптимізації пошуку нових гіпоглікемічних засобів, як інгібіторів дипептидилпептидази-4 (dpp4)” (науковий керівник к.фарм.н., доц. Маргарита СУЛЕЙМАН);
Дипломи ІІІ ступеню отримали ОНИЩУК Олександра “Прогнозування напрямків біотрансформації потенційного анксіолітика 2,8-диметил-3-[(диметиламіно) метил]- -1Н-хінолін-4-ону” (науковий керівник д.фарм.н., проф. Ілля ПОДОЛЬСЬКИЙ) та КОНОНЕНКО Владислава “Пошук потенційних АФІ в ряду похідних 1-4-метил-5,7-дихлор-9- гідразиноакридинів із застосуванням in silico технологій” (науковий керівник к.фарм.н., доц. Віталій ЯРЕМЕНКО).
За гарні доповіді і за жагу до наукових звершень, всі учасники засідання були нагороджені грамотами.
Дякуємо всім, хто прийняв участь! Нехай ваші ідеї та дослідження відкриють нові можливості та сприяють розвитку фармацевтичної галузі!
Дякуємо ЗСУ та всім хто стоїть на стороні, щоб ми мали можливість проводити дослідження, організовувати та приймати участь у наукових конференціях!
10.04.2024
Проректор ЗВО з науково-педагогічної роботи НФаУ, д.фарм.н., проф. ЗВО кафедри медичної хімії Андрій ФЕДОСОВ взяв участь в Українському форумі міжнародної освіти 2024, який відбувся за підтримки ДП «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України у форматі off-line в м. Києві.
На заході були висвітлені питання про вузи України та Україну в Європейському просторі вищої освіти, інструменти залучення іноземних студентів до навчання в університетах країни та інтернаціоналізацію освіти під час війни.
На форумі обговорювалися концепції розвитку освітніх та наукових проєктів до 2027 року, євроінтеграційні процеси та питання організації прийому й підготовки закладами вищої освіти здобувачів з числа іноземних громадян.
Віримо в ЗСУ та майбутнє фармацевтичної освіти в Україні!
09-10.04.2024
Проходила на базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасна фармація: реалії сьогодення та перспективи розвитку».
На пленарному засіданні конференції мав честь виступити та поділитися своїми дослідженнями професор Ілля ПОДОЛЬСЬКИЙ, доктор фармацевтичних наук, професор ЗВО кафедри медичної хімії з доповіддю «The phenomenon of chirality of drug molecules: a focus on pharmacokinetics».
У своєму виступі пан Подольський зосередився на важливій темі хіральності молекул лікарських засобів та їх впливі на фармакокінетику. Його дослідження проливають світло на складний механізм взаємодії хімічних речовин у людському організмі та допомагають краще зрозуміти, як ці процеси впливають на ефективність та безпеку фармацевтичних препаратів.
Пишаємося нашим колегою за його досягнення та внесок у розвиток фармацевтичної науки. Це ще один приклад високої професійної компетентності та наукової активності нашої кафедри попри всі обставини часу.
29.03.2024
Реєструйтесь сьогодні!!!
https://bit.ly/48ZjcV6
та відкрийте для себе потужний світ можливостей, який пропонує
Національний фармацевтичний університет
26.03.2024
Самі наполегливі, сміливі та розумні здобувачі вищої освіти НФаУ @nuph.edu.ua, @nuph_one_love освітніх програм «Фармація», «Клінічна фармація», «Технології парфумерно-косметичних засобів» та «Технології фармацевтичних препаратів» прийняли участь в університетській олімпіаді з освітньої компоненти «Фармацевтична хімія».
Всі здобувачі показали високий рівень знань з дисципліни. Членами журі були обрані переможці, які набрали найбільшу кількість балів.
Переможцями олімпіади серед здобувачів вищої освіти 4 курсів ОПП «Фармація», ОПП «Технології парфумерно-косметичних засобів», ОПП «Клінічна фармація» стали:
І місце
Матус Тетяна Андріївна (Фм20(4,10д)-01) – 89 балів
ІІ місце
Чубенко Олександра Юріївна (Фм20(4,10д)-02) – 82 балів
Никонорова Маргарита (Фм20(4.10д)-03) – 82 балів
ІІІ місце
Демко Анастасія Андріївна (Фм20(4,10д)-01) – 74 бали
Кахніашвілі Анастасія Сергіївна (Фм20(4,10д)-01) – 69 балів
Кузьменко Богдана Вікторівна (Фм20(4.10д)-04) – 68 балів
Коновалова Ксенія Сергіївна (ТПКЗм20(4,10д)-01) – 68 балів
Левченко Аміна Володимирівна (Фм20(4.10д)-04) – 65 балів
Серед здобувачів вищої освіти 3 курсів ОПП «Фармація» та ОПП ««Технології
фармацевтичних препаратів» призові місця розподілились наступним чином:
І місце
Нагорна Юлія Олексіївна (Фм21(4,10д)-01) – 90 балів
Вилегжаніна Анастасія Віталіївна (ТФПм20(4,10д) – 90 балів
ІІ місце
Рижук Анастасія Миколаївна (Фм21(4,10д)-01) – 87 балів
ІІІ місце
Сергієнко Тетяна Валеріївна (Фм21(4,10д)-04) – 83 бали
Призерів олімпіади з фармацевтичної хімії вітаємо з величезним досягненням! Ваші знання та професійний підхід до вирішення завдань по-справжньому вражають!
Дякуємо всім, хто долучився до цієї неймовірної події! Ваші зусилля до навчання створюють наше майбутнє. Чекаємо на нові зустрічі та досягнення!
Нехай ваші перемоги в олімпіаді будуть лише початком вашого шляху до нових висот!
Висловлюємо щиру вдячність Збройним Силам України та всім, хто зараз забезпечує нашу безпеку та дарує віру в завтрашній день! Завдяки Вашій мужності та самовідданості, у нас є можливість проводити такі заходи!
25.03.2024
Національний фармацевтичний університет
Кафедра фармацевтичної хімії
Кафедра медичної хімії
Олімпіада НФаУ з освітньої компоненти «Фармацевтична хімія» відбудеться
синхронно онлайн на платформі Zoom 25 березня 2024 року о 16-00.
Учасниками олімпіади з освітньої компоненти «Фармацевтична хімія» можуть бути
здобувачі вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами:
– Фармація (вітчизняні здобувачі вищої освіти 3 і 4 курсів (термін навчання 4,10 років)
та 3 курсу (термін навчання 3,10 років); іноземні здобувачі вищої світи 4 і 5 курсів (термін
навчання 4,10 років);
– Технології парфумерно-косметичних засобів (здобувачі вищої освіти 4 курсу (термін
навчання 4,10 років);
– Клінічна фармація (здобувачі вищої освіти 4 курсу (термін навчання 4,10 років);
– Технології фармацевтичних препаратів (здобувачі вищої освіти 4 курсу (термін
навчання 4,10 років).
Всі учасники олімпіади отримають сертифікати, переможці – дипломи.
Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3HKNTHp9qHd0Yy9tmCA5oPcg1aU0mSKk5REmkljGu_J2GnQ/viewform
25.02.2024
Колектив кафедри медичної хімії вітає З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ д.фарм.н., професора, проректора закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи АНДРІЯ ІГОРОВИЧА ФЕДОСОВА !
Нехай цей день буде наповнений вдячністю за ваш неоцінений внесок у розвиток науки та навчання. Бажаємо вам тепла, радості та нових досягнень у вашому величезному внеску у фармацевтичну галузь. Нескінченної енергії для реалізації нових ідей та щасливого особистого життя. Нехай кожен момент приносить вам задоволення та визнання!
Мирного неба та здійснення мрій!
19.02.2024
Сьогодення відзначилося успішним захистом дисертації Антона Павловича Семенця на тему «Молекулярне моделювання та синтез біологічно активних речовин ноотропної дії в ряду похідних 4-R-1-бензилпіролідин-2-ону» на засіданні Спеціалізованої вченої ради ДФ 64.605.077 при Національному фармацевтичному університеті на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
Вітаємо дисертанта та його наукового керівника зав. каф., проф. Ліну Олексіївну Переходу з цим досягненням і бажаємо нових наукових здобутків!
18.02.2024
18.02.2024 року в метро Харкова відзначали Міжнародний День Дівчат та Жінок у Науці, провівши науково-розважальний захід «Жінки в науці», перетворюючи станцію на власне чарівну лабораторію!
Викладачі кафедри медичної хімії зав.каф., проф. Ліна ПЕРЕХОДА, проф. Сергій БАЮРКА та доц. Ольга ВІСЛОУС підкорили уявлення відвідувачів про неймовірне. Запальні експерименти та захоплива атмосфера створили неповторний світ науки.
Долучайтеся до нашого наукового світу!
Чекаємо тебе в @nuph.edu.ua, @nuph.abiturient.
30.01.2024
На Вченій раді НФаУ відбулося нагородження Подякою НФаУ доктора фармацевтичних наук, професора кафедри медичної хімії Іллі ПОДОЛЬСЬКОГО за вагомий внесок і активну участь у проведенні акредитації освітніх програм НФау «Фармація» та «Технології фармацевтичних препаратів, які отримали статус «зразкова».
Маємо честь працювати з висококваліфікованими фахівцями своєї справи.
Вітаємо! Бажаємо творчих успіхів, сил і наснаги у професійній діяльності.
11.12.2024
Хімічна Одісея: Розкриваємо Секрети Ліків! Готуйтеся до захоплюючої подорожі в світ фармації разом із Метрошколою та Національним Фармацевтичним Університетом! У нашому відео “Модельний хімічнийексперимент, що демонструємеханізм фармакологічноїдії лікарських засобів” – дізнаємося разом із найяскравішими героями цього наукового шоу @nuph, @medchem.nuph, як ліки ведуть себе в організмі людини. Підписуйтесь, долучайтесь та дізнайтеся, як стати студентом одного з найпрестижнішого університету країни! В НФаУ вас чекає не лише навчання, але й можливість активної участі у наукових відкриттях та інноваціях.
https://www.facebook.com/reel/1572811416807348
3-12.01.2024
Під час цьогорічних зимових канікул за ініціативи приймальної комісії НФаУ @nuph.abiturient традиційно працював профорієнтаційний табір «PHARM СAMP 2024»
Серію вебінарів та інтерактивне спілкування з аудиторією провели викладачі НФаУ, зокрема, викладачі кафедри медичної хімії.
Асистент кафедри, к.фарм.н. Ольга ВІСЛОУС провела лекцію-інтерактив на тему “Лікарські препарати як хімічні речовини”, розповівши про створення лікарських засобів та їх поведінку в організмі.
Асистент кафедри, к.фарм.н. Олена БЕВЗ разом з аудиторією поринули у світ магії фармації під час інтерактивного спілкування на тему «Магія ліків: як не стати жертвою фальшивих чар».
Дуже тішимось Вашою зацікавленістю та сподіваємось на зустріч на наступних заходах @nuph.edu.ua
15.12.2023
Кафедрою медичної хімії для здобувачів вищої освіти 5 та 6 курсів був проведений науково-практичний семінар «ОФОРМЛЕННЯ ТА ПІДГОТОВКА ДО ЗАХИСТУ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ НА ЗДОБУТТЯ МАГІСТЕРСЬКОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ».
12.12.2023
Відбувся фаховий семінар з попередньої експертизи дисертаційної роботи аспіранта кафедри медичної хімії НФаУ Антона СЕМЕНЦЯ, що представлена на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) за темою: «Моделювання та синтез біологічно активних речовин ноотропної дії в ряду похідних 4-R-1-бензилпіролідин-2-ону» (науковий керівник – д.фарм. н., проф. Ліна ПЕРЕХОДА).
Бажаємо гарного захисту та наснаги на продовження наукових досліджень!
11.12.2023
На засіданні Вченої ради @nuph.edu.ua урочисто ректором НФаУ, професором Аллою КОТВІЦЬКОЮ вручено атестат про присвоєння д.фарм. н. ПОДОЛЬСЬКОМУ ІЛЛІ МИКОЛАЙОВИЧУ вчене звання ПРОФЕСОР КАФЕДРИ МЕДИЧНОЇ ХІМІЇ.
Колектив кафедри з гордістю щиро вітає колегу, бажає успішного втілення творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні й у майбутніх наукових дослідженнях!
На Вченій раді @nuph.edu.ua було вручено ректором НФаУ, професором Аллою КОТВІЦЬКОЮ також подяку асистенту кафедри, к.фарм.н. Ользі ВІСЛОУС подяку за активну участь у проєкті МЕТРОШКОЛА «Чарівний світ фармації», популяризацію фармації та Національного фармацевтичного університету.
Пишаємось співробітниками кафедри та колегами університету, їх креативністю та активністю!
8.12.2023
В рамках проведення зустрічей із зовнішніми стейкхолдерами, для здобувачів вищої освіти @nuph.edu.ua спеціальності «Фармація, промислова фармація» було прочитано хіміком-аналітиком з фармацевтичної розробки Корпорації «Артеріум» Михайлом Тимофієнком лекцію «Рідинна хроматографія».
Лекцією зацікавилось понад 50 учасників, серед яких здобувачі вищої освіти 3 та 4 курсів освітньої програми «Фармація», науково-педагогічні працівники структурних підрозділів Національного фармацевтичного університету, а також представники інших вишів фармацевтичного профілю.
Лекція складалась з двох частин, перша частина була присвячена загальній характеристиці методу рідинної хроматографії та вимогам до обладнання, розчинників і умов проведення аналізу.
На другій частині лектор приділив увагу особливостям розробки методик контролю якості лікарських засобів з використанням методу рідинної хроматографії.
Учасників дуже зацікавила лекція і викликала багато питань, на які Михайло Тимофієнко обґрунтовано відповів.
6-7.12.2023
В @nuph.edu.ua відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «YOUTH PHARMACY SCIENCE», в якій активно взяли участь здобувачі вищої освіти другого та третього освітніх рівнів з керівниками від кафедри.
На пленарному засіданні свої результати роботи над темою «Молекулярне моделювання та синтез біологічно активних речовин ноотропної дії в ряду похідних 4-R-1-бензилпіролідин-2-ону» представив аспірант кафедри Антон СЕМЕНЕЦЬ (наук. керівники доц. Маргарита СУЛЕЙМАН, проф. Ліна ПЕРЕХОДА).
На секційному засіданні СНТ кафедри медичної хімії 8 здобувачів вищої освіти взяли участь з усними доповідями, всі учасники відзначено грамоти, трьох здобувачів вищої освіти нагороджено дипломами:
1 ступеня – Наталію СЕМЕНЮК з доповіддю «Підбір умов визначення ультрафіолетових фільтрів в складі косметичної продукції методом рідинної хроматографії»(наук.керівники ас. Олена БЕВЗ, проф. Ліна ПЕРЕХОДА)
2 ступеня – Катерину ГОЛОВНЮ з доповіддю «Використання in silico методів при розробці потенційних АФІ на основі арилсульфогідразидів нітрооксанілових кислот» (наук. керівник доц. Віталій ЯРЕМЕНКО)
3 ступеня – Мірджалала Мехді огли РАСУЛЗАДЕ з доповіддю «Визначення діючої речовини у дієтичній добавці “Вітамін С» (наук. керівник доц. Марина РАХІМОВА).
Дякуємо за зацікавленість до наукової роботи та бажаємо успіхів в подальших роботах! Ми пишаємось майбутнім фармації та України!
Дякуємо ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!
29.11.2023
В рамках проведення засідань Мовних клубів НФаУ, д.фарм.н., проф. Ілля ПОДОЛЬСЬКИЙ провів зустріч “Speaking club” на цікаву та пізнавальну тему PROфесійної англійської: “The Human face of Pharmaceutical chemistry”.
Покращуємо англійську з найкращими в неординарному форматі та цікавим підходом!
27.11.2023
НФаУ спільно з Інститутом органічної хімії НАН України провів науково-практичний семінар «Тандем хімічної та фармацевтичної науки як базова платформа та запорука розроблення інноваційних лікарських засобів», присвячений 105-річчю НАН України та 105-й річниці з Дня народження академіка Бориса Євгеновича Патона.
Завідувачкою кафедри медичної хімії, д.фарм.н., професором Ліною ПЕРЕХОДОЮ була представлена доповідь з можливостей використання методу молекулярного докінгу для оптимізації пошуку нових біологічно активних речовин, що є актуальним та перспективним напрямком наукових досліджень.
23-24.11.2023
На базі Запорізького державного медико-фармацевтичного університету проходила Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Запорізький фармацевтичний форум – 2023».
В роботі конференції взяли участь завідувачка кафедри медичної хімії, д. фарм. н., проф. Ліна ПЕРЕХОДА та асистент кафедри, к.фарм.н. Олена БЕВЗ, висвітливши свої наукові напрацювання на секційному засіданні.
Щиро дякуємо організаторам @mphu_official за запрошення, ЗСУ за можливість прийняти участь та НФаУ @nuph.edu.ua за можливість працювати та проводити наукові дослідження.
7.11.2023
Відбувся онлайн-семінар «КРИМІНАЛІСТИКА ТА ОСНОВИ СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ» із залученням представника Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса».
Семінар зібрав більше 50 учасників, зокрема здобувачів вищої освіти, абітурієнтів та науково-педагогічних працівників структурних підрозділів Національного фармацевтичного університету. Завідувачка сектору біологічних, ветеринарних та ґрунтознавчих досліджень, лабораторії фізичних, хімічних, біологічних та ветеринарних досліджень, к.в.н. Вікторія БУЛАВІНА розповіла про судову експертизу, об`єкти досліджень, нормативні документи, що регулюють судово-експертну діяльність, основні ознаки судової експертизи, особливості роботи судового експерта та вимоги до кандидатів на існуючі вакансії Інституту.
Семінар відбувся у форматі дискусії та викликав багато запитань зі сторони учасників, на які пані Вікторія обґрунтовано відповіла, чим ще більше викликала зацікавленість аудиторії.
30.10.2023
Відбулось засідання Вченої ради НФаУ, на якому грамотою Харківської обласної ради та пам’ятною медаллю “За сумлінну й ефективну працю, вагомий внесок в розвиток науки й освіти та з нагоди професійного свята – Дня фармацевтичного працівника” нагороджено завідувачку кафедри медичної хімії, проф. Ліну ПЕРЕХОДУ.
Подякою Голови Харківської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток фармацевтичної галузі та з нагоди Дня фармацевтичного працівника було відзначено роботу асистента кафедри медичної хімії Олену БЕВЗ.
Колектив кафедри вітає з отриманням почесних нагород та бажає натхнення, нових досягнень і перемог!
Бажаємо плідної праці.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!!!
27.10.2023
Викладачі кафедри медичної хімії разом зі здобувачами вищої освіти та всією науковою спільнотою Національного фармацевтичного університету долучилися до написання щорічного Радіодиктанту національної єдності.
Радіодиктант національної єдності – щорічний флешмоб, який проводять у День української писемності та мови. Ідея Радіодиктанту виникла 23 роки тому, його у 2000 році започаткувала команда Українського радіо з метою об’єднати всіх українців. Цьогоріч ця подія приурочена до Дня пам’яті Нестора Літописця.
Завдяки радійній трансляції та інтернет-доступу до Радіодиктанту долучаються співробітники нашої кафедри з різних куточків нашої країни, аби написати його в колі колег, здобувачів вищої освіти та ректорату НФаУ (@nuph.edu.ua)
Цьогоріч авторкою тексту “Дороги України” стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.
Читав диктант український театральний режисер, актор театру та кіно, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі “Довбуш” Олексій Гнатковський.
25 – 29 вересня 2023
Асистент кафедри медичної хімії, к.фарм.н. Олена БЕВЗ пройшла міжнародне стажування в Опольському університеті (Uniwersytet Opolski) (м.Ополе, Польща) на базі кафедри фармації та екологічної хімії Інституту хімії під керівництвом професорки кафедри фармації та екологічної хімії Ізабели Ясицької-Місяк (Dr hab. Izabela Jasicka-Misiak, prof. UO), проректора, завідувача кафедри фармації та екологічної хімії, професора Яцека Ліпока (Prof. dr hab. Jacek Lipok) та директора Інституту хімії, професора Піотра Вечорека (prof. dr hab. inż. Piotr Paweł Wieczorek), які ознайомили зі структурою Опольського університету, із організацією освітнього процесу, спеціальностями та програмами навчання.
Професор, д.фарм.н. Наталія ГУДЗЬ провела екскурсію до лабораторій, де відбуваються заняття з технології ліків та біофармації, продемонструвала роботу приладів та розповіла про освітній процес студентів-фармацевтів.
Також, Олена БЕВЗ мала змогу під керівництвом колеги від НФаУ, к.фарм.н., доцента Галини КУХТЕНКО проводити наукові дослідження методом високоефективної тонкошарової хроматографії на приладі CAMAG, підбираючи умови для проведення аналізу, проводячи пробопідготовку зразків та аргументовано здійснюючи обробку отриманих результатів.
Щира вдячність керівництву Національного фармацевтичного університету (@nuph.edu.ua), колегам з України та співробітникам Опольського університету за можливість підвищувати професійний рівень!
19 вересня 2023
В рамках освітнього проєкту «Школа керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти» проведено навчальний семінар з особливостей проходження виробничої фармацевтичної практики з фармацевтичної хімії.
Завідувачка кафедри медичної хімії, професор Ліна ПЕРЕХОДА привітала всіх учасників з Днем народження НФаУ та Днем фармацевтичного працівника, які відбулись минулого тижня. У своїй доповіді приділила увагу питанням особливостей проходження практики здобувачами освітніх програм «Фармація», «Технології парфумерно-косметичних засобів» та «Клінічна фармація», меті і цілям виробничої фармацевтичної практики з фармацевтичної хімії; контролю якості лікарських засобів в умовах аптеки; раціональному застосування лікарських засобів, можливій хімічній взаємодії лікарських засобів та ін. Навела структуру та зміст освітньої компоненти з годинами, загальні та фахові компетентності, що набувають здобувачі освіти при проходженні практики, охарактеризувала вимоги та особливості проведення диференційованого заліку.
Наприкінці зустрічі слухачі «Школи керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти» висловили слова подяки за семінар. Відмітили, що була надана важлива інформація щодо виробничої практики та сучасних вимог до забезпечення якості лікарських засобів та фармацевтичної опіки з точки зору хімічної, метаболічної несумісності лікарських засобів.
Дякуємо ЗСУ! Працюємо заради майбутнього України та фармацевтичної галузі.
15 вересня 2023
Відбулося засідання Вченої ради НФаУ з нагоди Дня фармацевтичного працівника України, на якому доцента ЗВО кафедри медичної хімії, канд.фарм.наук Марину РАХІМОВУ було нагороджено Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі.
Колектив кафедри медичної хімії приєднується до привітань, бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого та нових здобутків у роботі й наукових пошуках. Нехай Ваша енергія, багаторічний досвід, інтелектуальний потенціал і надалі служитимуть на благо університету та України!
А наших колег, студентів, фармацевтів, які на фронті та в тилу, вітаємо з професійним святом, бажаємо щоб Ваша праця була корисною, як для суспільства, так і приносила задоволення та користь Вам.
Дякуємо нашим захисникам! Наближаємо Перемогу разом!
4 – 15 вересня 2023
Відпрацювання практичних навичок здобувачами вищої освіти 2-4 курсів НФаУ на базі Черкаської медичної академії
В рамках реалізації договору про академічну мобільність між Національним фармацевтичним університетом та Черкаською медичною академією відбулося відпрацювання практичних навичок здобувачами вищої освіти 2-4 курсів денної та заочної форми здобуття освіти НФаУ. Здобувачі вищої освіти, які в період повномасштабної вторгнення перебувають у м. Черкаси та Черкаській області, мали змогу закріпити теоретичні знання та відпрацювати практичні навички з освітніх компонент, що вивчалися на освітній програмі «Фармація» у 2022-2023 н. р.: здобувачі вищої освіти 4 курсу з «Фармацевтичної хімії» та «Технології ліків промислового виробництва», 3 курсу – «Технології ліків аптечного виробництва» та «Фармакогнозії з основами ресурсознавства», 2 курсу – «Аналітичної хімія».
Організацію та контроль проведення відпрацювання практичних навичок здійснено доктором фармацевтичних наук, професором кафедри фармацевтичної хімії Ганною Іванівною СЕВЕРІНОЮ у тісній співпраці з завідувачами профільних кафедр та деканами факультетів. Здобувачі працювали в обладнаних аналітичних лабораторіях, асистентських кімнатах з аптечного виробництва лікарських засобів, фармакогностичних аудиторіях та аудиторіях з обладнанням для промислового виробництва лікарських засобів. Висловлюємо щиру вдячність ректору Черкаської медичної академії, кандидату медичних наук, доценту Інні Яківні ГУБЕНКО та колективу академії за надану можливість та усіляке сприяння для успішної та продуктивної реалізації спільного проєкту.