Фотогалерея подій та новини

9.01.2018

Вийшла у світ монографія “Історія кафедри медичної хімії НФаУ“. У виданні знайшли віддзеркалення досягнення кафедри медичної хімії за термін її існування з 2004 по 2017 календарні роки.

5.12.2017

Делегація викладачів кафедри медичної хімії на чолі з завідувачем кафедри професором Переходою Л.О. відвідала з робочим візитом  Глухівське медичне училище (м. Глухів, Сумська область).

28.11.2017

Для учнів 10-го класу Харківської гімназії №116 доцентом кафедри медичної хімії Подольським І.М. була прочитана профорієнтаційна лекція «Про медичну хімію». Організатор – кафедра фармакоекономіки (доц. Герасимова О.О.). На лекції були присутні 18 школярів.

 

20.11.2017

Вийшов в світ навчальний посібник “Медична хімія” призначений для студентів вищих фармацевтичних навчальних закладів та фармацевтичних факультетів вищих медичних навчальних закладів, аспірантів, магістрантів, викладачів у галузі фармацевтичної та медичної освіти, а також фахівців у сфері охорони здоров’я. Актуальність видання полягає в інтеграції фармакологічних, фізико-хімічних та фармацевтичних аспектів лікарських речовин. Матеріал посібника відображає сучасні уявлення про фізико-хімічні основи фармакокінетичних та фармакодинамічних процесів, розглядає методи дослідження лікарських речовин, принципи конструювання нових лікарських засобів. Особлива увага приділена хімічним схемам метаболічних перетворень лікарських речовин, які вперше представлені в такому обсязі у вітчизняній навчальній літературі. 

13.11.2017

Спільно кафедрами медичної і фармацевтичної хімії проведена олімпіада з фармацевтичної хімії. У змаганні взяли участь 64 студента 4 курсу факультету “Фармація”.

Вітаємо переможців!

Список_переможців_олімпіади_13_11_2017

30.10.2017

На кафедрі медичної хімії була проведена екскурсія для учнів шкіл 4-го округу міста Краматорська, які відвідали Національний фармацевтичний університет на запрошення кафедри аналітичної хімії. Відповідальні від кафедри медичної хімії: доцент Подольський І.М. та асистент Гріневич Л.О.

Єкскурсія_30_10_17

Єкскурсія_1_30_10_17

18-20.10.2017

Доцент кафедри медичної хімії Подольський І.М. взяв участь у роботі V Національного з’їзду фармакологів України, що відбувся на базі Запорізького Державного медичного університету (м. Запоріжжя).

У рамках роботи секції «Створення нових лікарських засобів: фармакодинаміка, фармакокінетика, механізм дії» доцент Подольський І.М. представив доповідь на тему «Пошук сполук психо- та нейротропної дії в ряду 3-(N,N’-амінометил)-2-метил-1Н-хінолін-4-онів» за результатами власних досліджень.

Запорожье

Запорожье_1

27.09.2017

Відбулося засідання Вченої ради НФаУ.  Співробітників кафедри медичної хімії  проф. Переходу Л.О., проф. Таран С.Г., проф. Березнякову Н.Л., доц. Зубкова В.О., доц. Федосова А.І., доц. Сергієнко О.М. нагороджено  Почесними відзнаками Національного фармацевтичного університету «Золота книга пошани» за вагомий внесок у розбудову університету та з нагоди Дня фармацевтичного працівника України.

Вітаємо колег!

IMG_8128

IMG_8198IMG_7804

 

21.09.2017

Робоча група викладачів кафедри медичної хімії у складі проф. Переходи Л.О., проф. Березнякової Н.Л. та доц. Подольського І.М. взяла участь у міжкафедральному семінарі з удосконалення викладання хімії англійською мовою «The Need to Name Chemical Compounds – Nomenclature» (доповідач – проф. Левітін Є.Я.). В рамках проведеного заходу у ході широкої дискусії була вироблена концепція обміну досвідом між викладачами кафедр у питаннях хімічної номенклатури та винайдено формат її подальшої уніфікації в рамках університету.

19.09.2017

Викладачі кафедри медичної хімії – доц. Сич І.А., ас. Сулейман М.М., ас. Гріневич Л.О. – отримали дипломи-свідоцтва “Університету економіки та права “КРОК””  про підвищення кваліфікації за програмою “Інформаційні та комунікативні технології дистанційного навчання: е-Tutor”.

001-003

 

18-19.05.2017

Делегація молодих вчених Національного фармацевтичного університету у складі доцента кафедри медичної хімії Подольського І.М., аспіранта кафедри фармакології Дейка Р.Д. та аспіранта кафедри біологічної хімії Литкіна Д.В. взяла участь у 40-вій ювілейній науково-практичній конференції молодих вчених з міжнародною участю «ІННОВАЦІЇ В МЕДИЦИНІ: ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ», що проходила в стінах НМАПО імені П. Л. Шупика (м. Київ).

20.04.2017

20 квітня студенти СНТ кафедри медичної хімії разом зі своїми науковими керівниками взяли участь у роботі секції «Синтез фізіологічно активних речовин» в рамках XXIV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів».

Колектив кафедри медичної хімії вітає учасників секції, які гідно представили свої наукові здобутки:

  1. Mechanism of quinolone action and resistance. New 3-alkylquinolonyl carboxylic acids as potential antimicrobial agents

Speaker: Veysova Alime, student 4 y.s., 26 gr., Pharmacy

Supervisor: Zubkov V.O., Doctor of Pharmacy, assoc. prof.; Kiz O.V., Cand. of Pharm. Sc., assoc. prof.

  1. Advantages and disadvantages of pharmacological activity

Speaker: Kovalenko Iryna, student 4 y.s., 21 gr., Pharmacy

Supervisor: Zubkov V.O., Doctor of Pharmacy, assoc. prof.

  1. Fsp3: simple and valuable

Speaker: Serdyuk Inna, student 4 y.s., 1 gr., Clinical Pharmacy

Supervisors: Podolsky I.M., Cand. of Pharm. Sc., assoc. prof.; Perekhoda L.O., Doctor of Pharmacy, prof.

За результатами роботи секції студентка 4 курсу 1 групи спеціальності «Клінічна фармація» Сердюк Інна нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

 

08.04.2017

У Національному фармацевтичному університеті відбувся День відкритих дверей. Для гостей цього заходу були проведені екскурсії по кафедрам. На кафедрі медичної хімії абітурієнти та їх батьки мали змогу ознайомитись із кафедрою та на власні очі побачити навчальну, тренінгову та науково-дослідну лабораторії, у яких студенти, в рамках навчального процесу, проводять хімічні досліди, аналізуючи якість лікарських препаратів та косметичних засобів.

 

22.03.2017

Кафедру медичної хімії Національного фармацевтичного університету з оглядовим візитом відвідала делегація батьків майбутніх абітурієнтів – студентів випускного курсу Глухівського медичного училища (м. Глухів, Сумська область). Метою даного заходу було на власні очі ознайомитись з умовами навчання та перебування студентів у стінах університету. Під час візиту професор Перехода Л.О., доценти Сич І.А. та Подольський І.М. відповіли на усі питання батьків стосовно умов вступу та організації навчання студентів в НФаУ. Також для гостей була проведена екскурсія територією навчального корпусу (вул. Валентинівська, 4), під час якої батьки майбутніх абітурієнтів відвідали кафедри, електронний читальний зал бібліотеки та студентський ресторан “Misce.Da.Signa”.

10 та 17.03.2017

Відбулися науково-практичні семінари “Сучасне виробництво закритого циклу, аналіз та контроль лікарських засобів на всіх етапах виробництва” на базі ПАТ “Фармак” м. Київ. В семінарі приймали участь завідувач кафедри медичної хімії Л.О. Перехода, викладачі кафедри медичної хімії доц. І.А. Сич, асист. Л.О. Гріневич, М.М. Сулейман та студенти IV та V курсів спеціальностей “Фармація” та “Клінічна фармація”. В рамках науково-практичного семінару відбулася екскурсія на виробництво, де студенти та викладачі кафедри медичної хімії мали змогу отримати реальні практичні знання про сучасне фармацевтичне виробництво, яке працює згідно “Правил належної виробничої практики (GMP)”, та міжнародних стандартів ISO 9001, ISО 14001 та ISO 13485, ознайомитись з його високотехнологічними потужностями та виробничими процесами. Цей інформаційно-роз’яснювальний захід дав також унікальну нагоду бажаючим студентам поспілкуватися з роботодавцями, отримати інформацію про компанію, дізнатися про вимоги до якості фахової підготовки, познайомитися з правилами пошуку роботи, підшукати місце практики, стажування, тимчасової або постійної роботи.

1-7.03.2017

Старший лаборант кафедри Панькова Т.В. прийняла участь і отримала почесну грамоту фіналіста конкурсу народної творчості НФаУ: “Весна, творчість, фантазія”.

27.02.2017

Завідувач кафедри медичної хімії професор Перехода Л.О. та відповідальний за профорієнтаційну роботу кафедри доцент Подольський І.М. відвідали Глухівське медичне училище з повторним профорієнтаційним візитом. Під час заходу в урочистій обстановці були вручені іменні сертифікати про проходження пробного фахового тестування для абітурієнтів з ОКР “молодший спеціаліст” з напряму “Медицина” та запрошення для майбутніх абітурієнтів. Проф. Перехода Л.О. зробила доповідь “Умови прийому – 2017”, де докладно зупинилась на особливостях вступної кампанії 2017 року. Визначено коло потенційних абітурієнтів, які одержали вичерпну інформацію з питань їх подальшої взаємодії з приймальною комісією НФаУ.

20.02.–10.03.2017

Кафедра прийняла участь у міжуніверситетській бібліотечній виставці “Методичні здобутки кафедри”, де були представлені її останні методичні розробки.

2.02.2017

Проведений міжкафедральний науковий семінар “Використання методів молекулярного моделювання для доведення структури органічних сполук”. Семінар був присвячений питанням використання квантово-хімічних розрахунків (програма GAUSSIAN W09) для молекулярного моделювання таутомерів та обгрунтування на основі одержаних даних стереоселективності перебігу реакції циклізації.

13.12.2016

Кафедрою медичної хімії за підтримки відділу практики та сприяння працевлаштуванню організована лекція майстер-класу «Сучасний drug-дизайн». Захід відбувся в рамках перебування фахівців від ТОВ «ЮРІЯ-ФАРМ» на базі Національного фармацевтичного університету із залученням студентів випускних курсів спеціальностей «Фармація», «Клінічна фармація» та «Технологія парфумерно-косметичних засобів», магістрантів, аспірантів та викладачів кафедр хімічного профілю. Під час лекції відбулось обговорення сучасних підходів до конструювання нових молекул із прогнозованою біологічною активністю, а також розглянуті можливості подальшої співпраці науковців НФаУ з фахівцями ТОВ «ЮРІЯ-ФАРМ».

8.12.2016

Відповідальні за виробничу практику від кафедри медичної хімії доценти Друговіна В.В. і Кізь О.В. відвідали базу практики студентів 5-го курсу – аптеку “Леда”. Аптека готує та аналізує близько 250 екстемпоральних засобів.

6-7.12.2016

Відбувся Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю “Фармація”, в якому активну участь приймала кафедра медичної хімії. В олімпіаді брали участь 61 студент 4 курсу фармацевтичних факультетів №1 та №2, а також студенти факультету з підготовки іноземних громадян.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

20-28.11.2016

Асистенти кафедри медичної хімії Девяткіна А.О. та Сулейман М.М. прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми та перспективи розвитку європейської освіти” та пройшли стажування по темі “Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики”  на базі Празького інституту підвищення кваліфікації, Чеська республіка, Прага. Всі учасники стажування та конференції нагороджені відповідними сертифікатами.

14.11.2016

Завідувач кафедри медичної хімії, професор Перехода Л.О. у супроводі викладачів кафедри доц. Подольського І.М. та доц. Сич І.А. відвідали Глухівське медичне училище. Професор Перехода Л.О. виступила з презентацією Національного фармацевтичного університету, наприкінці якої студенти пройшли пробне фахове тестування для абітурієнтів з ОКР “молодший спеціаліст” з напряму “Медицина”. У заході взяли участь 65 студентів випускного курсу навчального закладу. 

31.10.2016

Церемонія вручення нагород співробітникам кафедри медичної хімії.

 

27.10.2016

Проведена олімпіада з фармацевтичної хімії кафедрами медичної та фармацевтичної хімії. В олімпіаді брали участь 67 студентів 4 курсу фармацевтичних факультетів №1 та №2, а також студенти факультету з підготовки іноземних громадян.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ! 

І місце: Коноваленко С.В.  4 курс 1 група,  Осей Джордж 4 курс 1А;  ІІ місце: Войцехівська К.О.  4 курс 1 група, Дмитренко І.С. 4 курс 1 група, Вейсова А.Д. 4 курс 26 група, Майстренко Р.М. 4 курс 26 група, Овезгелдиев Довран 4 курс 1А; ІІІ місце: Бондарева Г.Ю. 4 курс 6 група, Швець І.О. 4 курс 9 група, Бикасова В.В. 4 курс 20 група, Данилейко Н.В. 4 курс 13 група, Міщенко М.В. 4 курс 1 група, Маслов О.Ю. 4 курс 12 група, Хуссейн Хала 4 курс 1А, Андрианантара Равана 4 курс 2и.

10-14.10.2016

Професор кафедри медичної хімії Таран С.Г. провела презентацію стендової доповіді на тему: “Application of bipolar gas discharge for water sterilization from S. aureus and E. coli” на базі  Ruhr-University, Bochum, Germany.

24.09.2016

В рамках профорієнтаційної роботи кафедра медичної хімії взяла участь у проведенні IV Освітнього проекту «Ніч науки». У представленій програмі «Від пробірки до ліків» доцент кафедри медичної хімії Подольський І.М. та доцент кафедри органічної хімії Редькін Р.Г. провели демонстрацію хімічних дослідів учасникам проекту. Гості університету мали змогу ознайомитись із загальними принципами ідентифікації хімічних речовин органічної природи та власноруч провести яскраві кольорові реакції визначення вуглеводів, що містяться як у лікарських засобах, так і у різноманітних фруктах, а також сульфаніламідних препаратів, які представлені на аптечних полицях.

15.09.2016

В рамках VIII Національного з’їзду фармацевтів України викладачі кафедри медичної хімії підготували 4 стендові та одну секційну доповідь українською та англійською мовами.

14.09.2016

Відкриття VIII Національного з’їзду фармацевтів України.

Делегати VIII Національного з’їзду фармацевтів України від кафедри медичної хімії

14-16.09.2016

У Харкові пройшов VIII Національний з’їзд фармацевтів України. Кафедра медичної хімії прийняла активну участь у проведені наступного захожу. Співробітники кафедри приймали делегатів м.Суми.

 

Print Friendly, PDF & Email